MIKS PEAKS MEIL KÕIGIL OLEMA TASKULAMP

MIKS PEAKS MEIL KÕIGIL OLEMA TASKULAMP

Ükskõik millega tegeletakse, matkamisega, seenel käimisega, keldrisse minemisega, reisimisega, auto sõitmisega või öösel ringi kõndimisega, ühel hetkel on meil kõigil vaja taskulampi. Talviti, kui pimedust on rohkem kui valgust on kõigil ette tulnud momente, kui meil oleks vaja valgust näidata. Hea taskulamp kulub alati marjaks ära sest kunagi ei tea me ette, kuna meil seda võib vaja minna.

Taskulampe on ka spetsiaalsetesse olukordadesse erinevaid. Matkamiseks ning pimedal ajal väljas liikumiseks on vaja kaugele ulatuva valgusvihuga ning kauapüsivat taskulampi, automaatselt valgust reguleeriv lamp oleks sellisteks situatsioonidega väga mugav. Samas, reisile lampi kaasa võttes oleks vajalik aga võimalikult pikk aku eluiga.

Taskulampide valgusvoo ulatused
Nagu enne mainitud, on taskulampidel erinevaid kasutusvaldkondi. Üks on aga kindel, kui pimedas on vaja valgust näidata, siis hea taskulamp on alati teie jaoks olemas.

Taskulampe saab kategoriseerida valgusvoo ulatuse ning väljundusvõimsuse tüübist. Nendest kahest asjaolust sõltubki lambi valgustusala.

Vastavalt vajadusele on taskulampe, mille valgusvoo ulatus on ligikaudu 230m
samas on ka lampe, mis on võimelised valgustama kuni kilomeetri suurust ala.
Kahe valgusvoo ulatuse vahel on ka väga häid lampe, mis suudavad näidata peaaegu poole kilomeetri kaugusele.

Taskulampide väljundvõimsused
Väljendvõimsust e. võimsust taskulampidel näitavad luumenid. Mida võimsam on lamp, seda paremini näitab ta valgust, kuid kindlasti ei näita luumenite arv kõike. Palju oleneb ka taskulambi läätsest ning reflektorist.

Luumenid on taskulampidel väga erinevad. Alustada saame ligikaudu 200 kuni 500 luumeniga, mille valgusvoo ulatuseks on ligikaudu 200 meetrit.
Järgmisena on taskulampe alla tuhande luumeni.
Taskulambid, mille väljundusvõimsus on üle tuhande on võimelised näitama valgusvood üle poole kilomeetri. Sinna jäävad ka sukeldumislambid ning parimad jahinduse ning matkamise taskulambid.

Taskulampide valgusvoo värvused
Taskulambid annad valget värvi valgust, mis ulatub kaugele ning valgustab rohet maa ala. Küll on aga olemas veel punase, rohelise ning sinise filtriga taskulampe.

PUNANE – Punast filtrit kasutatakse hädaolukordades andes märku ohust. Samuti tungib punane valgus lihtsamini läbi udust ning suitsust. Punane värvus ei peleta ära teatud metsaloomi ning inimestel ei riku see värvus ära öösel nägemist.

SININE – Sinine värv on väga hea jahimeestele, kuna sellega on lihtsam verd näha. Sarnaselt punasele, ei riku sinine värvus öist nägemist ning seda saab kasutada lugemisel (kaardid).

ROHELINE – Rohelist filtrit kasutatakse sinisega sarnaselt kaardi lugemisel. Rohelist filtrit peetakse parimaks öise nägemise säilitamisel.

Lisaks
Lisaks tuleb vastavalt vajadusele vaadata üle taskulambi aku kestvuse aja, või soetada endale patareide peal töötav lamp? Lambiga välja minnes on tähtis, et taskulamp oleks veekindel ning mugav. Ta ei tohiks olla kandmiseks liiga raske ega suur.

Sobivat taskulampi on lihtne leida mõeldes läbi mille jaoks seda kasutatakse ning kus sellega ollakse. Lihtsaks koduseks kasutamiseks on lampe lihtne osta kuid spetsiaalseteks otstarveteks tuleb ost korralikult läbi mõelda, sest me kõik vajame seda ideaalset taskulampi.

Vaadates aknast välja on õues juba päris pime, olenemata varasest kellaajast, mistõttu on praegu hea aeg endale soetada üks korralik taskulamp. Kui õue ei ole tahtmist minna, siis interneti pood ootab teid 24/7.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!