STROBO VALGUS – MILLE JAOKS SEDA KASUTATAKSE

STROBO VALGUS – MILLE JAOKS SEDA KASUTATAKSE

Ilmselt mõtlete, mida üldse võiks tähendada strobo valgus ja mis asi see on. Lühidalt öeldes on tegemist valguskiire vilkumisega, mida kasutatakse näiteks ka fotograafias nii öelda välguna. Strobo kasutatakse väga laialdaselt ja erinevates valdkondades, kuid tegemist ei ole siiski võrreldava mahuga, kui kõrvale panna tavaline valgustamine. Väga paljudel erinevatel taskulampidel on olemas strobo ehk siis vilkumise funktsioon. Nüüd vaatame lähemalt, kus ja milleks sellist valgust kasutatakse ning miks see oluline on.

Taktikaline kasutamine politsei töös

Kuna kõigi politseinike töö on ohtlik, siis pidevalt otsitakse uusi lahendusi, kuidas olla kurjategijatest sammu võrra ees ning neid võimalikult ohutuks muuta erinevate lisaseadmetega. Ühes katses kasutati purjus inimesi, kellele suunati strobo valgus näkku ning selle tagajärjel kaotasid need inimesed kiiresti orientatsiooni ning tasakaalu. Tänu sellele oli võimalik politseil antud inimesed kahjutuks teha enne seda, kui nad jõudsid asjaga harjuda ning ise rünnakule asuda. Paljude esimeseks reaktsiooniks oli kiiresti käed ette tõsta, proovides varjata nägu nende poole tuleva valguskiire eest. Teise variandina sulgeti silmad ning see on samuti positiivne, kuna kui inimesel on silmad kinni, siis tegemist ei ole enam eriti ohtliku tegelasega. Olight M2R Warrior taskulambi puhul ei ole küll tegemist politseis kasutusel oleva lambiga, kuid tegemist on väga võimsa taskulambiga, millel on olemas ka stroboreziim. Kogu kasutamine on väga lihtne ning taskulamp on ergonoomiliselt väga mugav käes hoida.

Kõrged hooned

Lennujaamade lähedal kõrgematel majadel olete ehk märkanud, et vilgub punane valgus – täpselt tegemist on strobo valgusega, mis annab märku, et tegemist on kõrge hoonega ning lendurid peaksid olema ettevaatlikud. Kasuks tuleb see eriti, kui tegemist on erapilootidega, kellel ei ole suuri kogemusi ning valitsevad kehvad ilmastikuolud. Sarnast valgustuse süsteemi kasutavad ka lennukid millel on põhja all vilkuvad tuled andmaks märku enda olemasolust ning paiknemisest. Võib tunduda, et tegemist on tähtsusetu asjaga, kuid tegelikult on see väga oluline ja ohutusele ülimalt tähtis. Sarnaselt lennukitele on vaja ka inimestel endast märku anda pimedal ajal eraldatud kohtades liikudes. Sellisel juhul on võimalik näiteks endale soetada Mactronic AHL0015 Camo pealamp, mille saab panna stroboreziimi. Võrreldes tavalise valgusega on strobo valgus hoopis lihtsamini märgatav. Selline situatsioon võib ette tulla näiteks, kui kõnnite öösel metsavahe teel, kus üldiselt keegi kõndimas ei ole.

Tähelepanu tõmbamine

Kas olete kunagi olnud olukorras, kus olete suurel kontserdil või üritusel ning telefontsi sõbraga vesteldes ei suuda ära seletada, kus te täpsemalt asute? Sellises olukorras võib abiks tulla strobo valgus, mida toodab taskulamp. Mis võiks hakata paremini silma, kui vilkuv tuli, mis eristub kõigest muust? Loomulikult ei pea olema tegemist ainult suure rahvarohke üritusega, kus see kasuks tuleb. Kujutage ette olukorda, kus olete läinud matkama või metsa seenele, ning hakkab juba hämaraks minema, kuid tuttavad on kadunud. Kasutades Olight S1 RII stroboreziimi on lootus, et teid märgatakse väga kaugelt ning saate taas endale tähtsate inimestega uuesti kokku. Enamik taskulambid on võimelised ka lisaks strobole väljutama tavalist valgust ning reziime on mitmeid. Enne, kui võtate taskulambi retkele kaasa tasub kindlasti mõelda, kui palju veel patareid või akud kestavad ning võimalusel tasub kaasa võtta ka tagavara patareid.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!